Ralpu
nasleduj srdce
rob to, čo miluješ
stráv viac času v horách

Ralpu ma svoje korene na Liptove. Tu žijeme, tu sme obklopení horami.
Organizujeme i horský beh Poludnica Run, na ktorom sa v roku 2018 zúčastnil elitný americký bežec Hayden Hawks.
Žijeme v objatí Západných a Nízkych Tatier. Tu naberáme inšpiráciu.

O nás

Niekoľkoročné skúsenosti v globálnych e-commerce firmách, skúsenosti so založením úspešnej firmy, či s organizovaním medzinárodne rešpektovaného bežeckých pretekov v horách. Ale najmä celoživotná vášeň pre hory a šport. Mnohonásobná účasť na medzinárodných bežeckých pretekoch akými sú UTMB, Lavaredo Ultra Trail, Istria Ultra Trail, či Ultra Pirineu. Všetky tieto skúsenosti prirodzene vyústili do túžby založiť si vlastný e-shop zameraný na aktívny pohyb v horách a najmä beh v horách. Naša životná skúsenosť nám potvrzuje, že iba to čo robíme srdcom, sa vie hlboko dotknúť nášho okolia. Presne s takýmto prístupom si dvaja chalani - Mišo a Aďo - z Liptovského Mikuláša založili Ralpu. Nasleduj srdce, rob to, čo miluješ a stráv viac času v horách.

Začíname s americkou značkou COROS, ktorá v poslednej dobe riadne zamútila vodu zabehnutým hráčom na trhu. Najmä neprekonateľnou výdržou batérie, presnosťou GPS záznamu, rýchlou synchronizaciou so STRAVA, či inovatívnym spôsobom ovládania. V nasledujúcich mesiacoch chceme pridávať ďalšie zaujímavé značky pre aktívny pobyt v prírode.

Prečo existujeme

Sme uprostred existenciálnej krízy - naša ľudská aktivita prispieva k zmene životného prostredia, v dôsledku čoho dochádza k otepľovaniu planéty Zem a náhlym zmenám celých ekosystémov. Jedným z faktorov tejto zmeny je odcudzenosť, vyčlenenosť nás ľudí voči prírode. Ralpu má ambíciu inšpirovať ľudí k aktívnému spôsobu života - najmä v horách. Ocitnutím sa v lesoch, horách sa môže prehĺbiť náš vzťah s prírodou. Iba tak môže vzniknúť skutočný vzťah - až keď sme obklopení lesmi, až keď sa radosťou trasieme celým telom pri pohľade na končiare hôr.

V Ralpu máme toto stále na pamäti - našim cieľom je ponúkať kvalitný tovar, ktorý umožní ľuďom byť v horách - bezpečne a komfortne. Tovar, ktorý vyrdží mnoho rokov používania a nebude viesť k nadmernej konzumácii. Tovar, ktorý inšpiruje k aktívnemu a napĺňajúcemu životnému štýlu

Radi pomôžeme

Otázky, nejasnosti?Pošli nám správu, prípadne nám zanechaj tel. číslo a ozveme sa ti čo najskôr.

Ozveme sa ti čo najskôr čase medzi 08:00 - 19:00 hod.