Vrátenie tovaru

Základné infomácie

V zmysle Zákona č. 102/2014 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji na diaľku je spotrebiteľ oprávnený odstúpiť od kúpnej zmluvy v lehote 14 dní od prevzatia tovaru.

Zakúpený tovar je možné vrátiť pri splnení nasledovných podmienok:

  • Tovar je nepoužitý, nenosený, čistý a nepoškodený, s priloženými štítkami a v originálnom balení.
  • Tovar, ktorý sa predáva v komplete, je potrebné vrátiť naraz.
  • Obal výrobkov musí zostať pôvodne uzavretý.
  • Ak si výrobok už začal používať, odstúpenie od zmluvy a vrátenie produktu nie je možné.

Ak bol k tovaru pribalený darček, kupujúci je povinný spolu s tovarom vrátiť aj darček. Darček nesmie byť rozbalený. V prípade, že je darček rozbalený, predávajúci vráti kupujúcemu kúpnu cenu poníženú o hodnotu tohto darčeka.

V prípade akýchkoľvek nejasností ohľadom vrátenia tovaru prosím napíš správu a ochotne ti bude poskytná pomoc.

Odporúčania a usmernenia

Ako kupujúci môžeš vykonať prehliadku tovaru iba v rozsahu, ako je tomu obvyklé v kamenných obchodoch. Akékoľvek testovanie, ktoré sa líši od vyššie uvedeného, môže byť považované za používanie tovaru. Odporúčame, aby si obal tovaru opatrne otvoril a udržal ho v nezmenenom stave a aby na výrobku zostali prilepené alebo pripevnené štítky, pokiaľ nebudeš úplne presvedčený, že výrobok ti vyhovuje. Pri nákupe odevov a bielizne prosím kontroluj správnu veľkosť tým, že si tovar oblečieš cez iné oblečenie, nie priamo na telo.

Pre dodržanie 14 dňovej lehoty pre odstúpenie od zmluvy je rozhodujúce, kedy je predajcovi doručená informácia o odstúpení od kúpnej zmluvy. Doručením sa rozumie písomná informácia (napr. email. správa), že chceš odstúpiť od zmluvy, prípadne samotné doručenie odstúpenia aj s tovarom. Lehota pre odstúpenie trvá 14 kalendárnych dní a začína plynúť nasledujúci deň po prevzatí. Napr. ak si prevezmeš tovar v pondelok, ako prvý deň sa počíta utorok.

Ako a kam vrátiť tovar

Tovar je potrebné vrátiť s vyplneným formulárom “Odstúpenie od kúpnej zmluvy”, ktorý si môžeš stiahnuť nižšie.

Prosím, vrátený tovar zabaľ do obalu/krabice, v ktorom bol tovar doručený, vrátane všetkého príslušenstva (napr. nabíjací kábel atď. apod.). Následne vrátený tovar zabaľ do ďalšej krabice/obalu, tak aby tovar a originálny obal tovaru nebol poškodený počas prepravy.

Najlacnejší a najspoľahlivejší spôsob zaslania je využiť služby spoločnosti Packeta. Ich služba Medzi nami ponúka pohodlný spôsob zaslania z akéhokoľvek výdajného miesta spoločnosti Packeta.

Tovar prosím pošli na toto výdajné miesto:

Adresát doručenia:

  • Ralpu, s.r.o.
  • +421 949 042 755
  • info@ralpu.sk

Obsluha výdajného miesta vytlačí štítok, ktorý nalepí na krabicu/obal vrateného tovaru. Zásielka bude nasledovne doručená na partnerské výdajné miesto spoločnosti Packeta.

Náklady spojené s vrátením tovaru znášaš v plnej výške ty. Tovar zaslaný na dobierku nepreberáme.

Na stiahnutie

Formulár na odstúpenie od kúpnej zmluvy si môžeš stiahnuť tu:

Stiahnuť formulár (PDF)