O značke COROS

COROS

COROS - nový vietor v segmente GPS hodiniek

Hoci značka COROS vstúpila na trh s GPS zariadeniami len v roku 2018, príchod tejto značky na scénu spôsobil riadny rozruch v športovej komunite. Model Apex si v roku 2018 získal srdcia elitných ultra bežcov ako napríklad Tim Tollefson či Hayden Hawks, ktorí tento model používali na legendárnom UTMB v Chamonix.

Za pár rokov si značka COROS získala verných zákazníkov aj na Slovensku. Neustále vyzdvihujú ľahkosť používania GPS hodiniek COROS, presnosť GPS záznamu a fantastickú výdrž batérie. V neposlednom rade sú tiež ohromení neustálymi softverovými aktualizáciami, ktoré do hodiniek zadarmo pridávajú nové funkcie.

COROS
Eliud Kipchoge - PRO ambasádor značky COROS.

Eliud Kipchoge

Značke COROS dôverujú tí najlepší

V roku 2020 bol na trh uvedený model Pace 2 zameraný na cestnú atletiku - najľahšie GPS hodinky na svete v čase uvedenia na trh (iba 29 gramov s nylónovým remienkom). PRO ambasádorom značky COROS sa stal držiteľ svetového rekordu v maratóne Eliud Kipchoge, ktorý sa aktívne spolupodieľa na vývoji produktov a služieb značky COROS.

Ambícia

Prelomové novinky

V roku 2021 bola verejenosti predstavená bezplatná platforma COROS EvoLab, ktorá podrobne analyzuje dáta z tréningu a aktívne napomáha pri príprave. V roku 2021 bola tiež predstavená revolučná novinka - model Vertix 2. Model COROS Vertix 2 sú vôbec prvé GPS hodinky s prevratnou technológiou Dual-Frequency Satellite Systems pre ešte presnejšie zameranie polohy v náročnom teréne. Tento model tiež ponúka výdrž batérie neuveriteľných 140 hodín v sekundovom GPS zázname, offline GPS mapy a ďalšie praktické funkcie.

COROS Vertix 2
COROS - Explore Perfection

Expertíza

COROS - skúsený hráč

Za značkou COROS stojí skúsený a rešpektovaný hráč z Číny - YF Tech - ktorý už desaťročia dodáva GPS moduly pre automobilový priemysel. Dlhodobo obsluhuje napríklad skupinu Volkswagen.

Ambasádor

Dôverujem značke COROS

Ralpu amabasádor Jakub Šiarnik, reprezentant SR v skialpinizme: Keď ide o výbavu v horách, tak vyhľadávam ľahkosť a precíznosť. GPS hodinky COROS sú pre mňa stelesnením tejto mojej potreby. Môžem im naplno dôverovať. Komplikácie typu prázdna batéria, prasknuté sklíčko, či skreslené GPS údaje som za viac ako rok intenzívneho používania nemusel riešiť. Kombináciou najlepšieho dostupného pomeru robustnosti, výdrže batérie a hmotnosti o hodinkách takmer vôbec neviem. Batériu nabijem len raz za čas. Aj na tých najtvrdších sústredeniach, kde hodinky vyžmýkam skrz rôzne prídavné gadgety na maximum, sa baterka nepripomenie častejšie ako raz za týždeň. V mojom bežnom režime je to aj dvojnásobok. Nízka váha mi nevadí na ruke a zrak k hodinkám sklopím, len keď si chcem dať do súvisu moje pocity s presnými ukazovateľmi záťaže ako napríklad tep, vertikálna rýchlosť, či saturácia kyslíka. Jemné napomenutie pri vybočení z nastavenej trasy, či jej profil sú tiež žiadúcim vnemom do môjho stopercentného focusu na to, čo práve robím. V teréne nezvyknem výkon analyzovať... bolo by to v rozpore s mojou filozofiou zameriavania sa na daný moment. Priestor na hodnotenie nastáva doma. Prehľadná apka ukáže dôležité metriky a poskytuje bleskovú synchronizáciu s ďalšími službami na analýzu tréningu. Pokiaľ sa to ale hodí, napríklad pri intervaloch, tak si viem aj počas aktivity pozrieť medzičasy. COROS je pre mňa jednoducho TOP produkt, ktorý so mnou naplno spolupracuje.

Ralpu ambasádor - Jakub Šiarnik. Používateľ GPS hodiniek COROS.