COROS Vertix 2 - novinka

Ralpu, s.r.o. August 17, 2021
autor: ralpu
COROS Vertix 2.

Značka COROS opäť šokuje športový a outdoorový svet v segmente GPS hodiniek. Nový model COROS Vertix 2 posúva rešpektované parametre modelu Vertix 1 do úplne novej dimenzie a pridáva prevratné novinky, ktoré nesú označenie svetového prvenstva.

Úvod

Nižšie sa pozrieme na kľúčové novinky a prvenstvá nového modelu COROS Vertix 2. V zrozumiteľnom jazyku približujeme detaily, ktoré nový model COROS Vertix 2 prináša.

V prípade záujmu o COROS Vertix 2 nám prosím zanechaj e-mailovú adresu vo formulári nižšie a budeme ťa informovať, keď túto novinku budeme mať fyzicky skladom. V ralpu vždy predávame iba tovar, ktorý máme fyzicky skladom.

Predajná cena COROS Vertix 2 je 699.99 Eur.

COROS Vertix 2 je ponúkaný v dvoch farbách: Obsidian a Lava.
COROS Vertix 2 je v čase uvedenia na trh ponúkaný v dvoch farbách. Tmavá farba Obsidian vľavo a svetlá farba s názvom Lava vpravo.

COROS Vertix 2

1. Prvé GPS hodinky na svete s technológiou dvojfrekvenčného satelitného systému (Dual-Frequency Satellite Systems)

COROS Vertix 2 sú prvé GPS hodinky na svete vybavené dvojfrekvenčnou čipovou sadou GNSS pre všetky GPS satelity (All-satellite Dual-frequency GNSS chipset).

COROS Vertix 2 dokážu komunikovať s hlavnými satelitnými systémami (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS a Beidou) v dvoch súbežných frekvenciách (L1 + L5 - vysvetlenie nižšie) súčasne. Po aktivovaní režimu "All Systems + Dual FREQ On" v menu hodiniek dôjde k výraznému zlepšeniu príjmu signálu GPS medzi vysokými budovami, pod korunami stromov v lesoch alebo napr. v skalných roklinách. Typicky, toto sú boľavé miesta a scenáre, kde všetky GPS hodinky narážajú na limity terajšieho GPS systému.

Frekvencia L5 (1 176 MHz) je vysielaná v rádiovom pásme vyhradenom výlučne pre služby bezpečnosti letectva. Tento štandard ponúka vyšší výkon, väčšiu šírku pásma a pokročilú architektúru signálu. Okrem využitia v leteckej doprave tak teraz poskytne frekvencia L5 používateľom na celom svete najpokročilejší civilný GPS signál. COROS Vertix 2 sú prvé GPS hodinky na svete so schopnosťou komunikovať aj vo frekvencii L5.


2. Neuveriteľná výdrž batérie. Opäť!

Vďaka novej batérii s väčšou kapacitou COROS Vertix 2 ponúka viac ako dvakrát dlhšiu výdrž batérie v GPS režime v porovnaní s Vertix 1. A to Vertix 1 držali prvenstvo vo výdrži batérie na trhu s GPS hodinkami. Výdrž batérie COROS Vertix 2 v číslach:

  • Sekundový GPS záznam: 140 hodín
  • So všetkými zapnutými podsystémami (All Systems On): 90 hodín
  • So všetkými zapnutými podsystémami (All Systems On) + zapnuté Dual Frequency: 50 hodín
  • Bežné používanie: 60 dní
  • V režime UltraMax GPS: 240 hodín
COROS Vertix 2 ponúka bezprecedentnú výdrž batérie - až 140 hodín v sekundovom GPS režime. To je viac ako dvojnásobne zlepšenie výdrže v porovnaní s Vertix 1!

3. Globálne offline mapy

COROS Vertix 2 sú v čase uvedenia na trh jediné GPS hodinky, ktoré ponúkajú globálne offline mapovanie a zahŕňajú tieto vrstvy: Landscape, Topo a Hybrid. COROS Vertix 2 sú dodávané s kompletnou globálnou offline mapou. Navyše, používatelia si budú môcť zadarmo stiahnuť Topo mapu požadovaného regiónu z COROS.com.

Zoomovanie v mape pomocou Digitálnej korunky alebo prstovým gestom na vysoko citlivej dotykovej obrazovke ponúka ten najlepší zážitok z navigácie na zápästí.


4. Extrémna odolnosť

Coros Vertix 1 sú bezpochyby veľmi odolné GPS hodinky pre dobrodružstvá v horách. Avšak druhá generácia posúva odolnosť do úplne iného levelu. COROS Vertix 2 sú vyrobené z prvotriednych materiálov vrátane zafírového skla so špeciálnou DLC (Dimanond Like Coating) úpravou. Nová titánová obruč okolo displeja pri COROS Vertix 2 je 3x odolnejšia voči poškriabaniu v porovnaní s Vertix 1.

V COROS Vertix 2 sú nahraté globálne offline mapy.
V COROS Vertix 2 sú nahraté globálne offline mapy vo vrstvách: Landscape, Topo a Hybrid. Navyše, z webstránky COROS si je možné stiahnuť podrobnejšiu lokálnu topo mapu zadarmo.

5. Nový, extrémne výkonný procesor a obrovské pamäťové úložisko

Procesor novej generácie v COROS Vertix 2 je o 20% výkonnejší v porovnaní s Vertix 1. To umožňuje veľmi rýchlu, takmer instantnú interakciu s hodinkami. Výbavou COROS Vertix 2 je obrovské vstavané úložisko - až 32 GB - na ukladanie obsahu ako napríklad hudba, mapy, trasy, údaje z aktivít. Tieto parametre tiež poskytujú viac ako dostatočnú rezervu pre budúce softvérové aktualizácie.


6. Doposiaľ najväčší displej na COROS GPS hodinkách

COROS Vertix 2 disponuje displejom s priemerom 1,4-palcov a rozlíšením 280 x 280 pixelov. V porovnaní s Vertix 1 je to 16% vyššie rozlíšenie. Tieto parametre umožňujú zobrazovať viac informácií na displeji a zároveň prehľadnejším spôsobom. COROS Vertix 2 taktiež podporuje až osem dátových polí na jednej stránke displeja. (Doposiaľ to bolo "iba" 6 dátových polí.)

COROS Vertix 2 ponúka o 20% výkonnejší procesor ako Vertix 1. A až 32GB internú pamäť na uchovávanie aktivít, máp, hudby, či trás.

7. Úplne prepracované používateľské rozhranie

Nové používateľské rozhranie v kombinácii s intuitívnou Digitálnou korunkou len umocňujú jednoduché a intuitívne ovládanie, ktorým sú GPS hodinky COROS známe. Všetky denné kľúčové informácie sú k dispozícii v miniaplikáciách (widgety) iba jednoduchým potiahnutím prstom po displeji. Dokonalý príklad prepojenia hardvéru a softvéru.


8. EKG na zápästí

Zabudovaný elektrokardiogram umožňuje merať úplne nové a zaujímavé metriky. Kedykoľvek a presne zmeraj na hodinkách svoju variabilitu srdcového tepu (HRV), pre lepšie porozumenie tomu, ako prebieha tvoja regenerácia po výkone. Optický snímač srdcového tepu je taktiež úplne nový a presnejší.


9. Počúvanie hudby cez Bluetooth

COROS Vertix 2 ponúka počúvanie hudby cez bezdrôtové slúchadlá - pohodlne a jednoducho. A do budúcnosti sú pripravené zaujímavé audio funkcie pre športovcov.

COROS Vertix 2 - prvé GPS hodinky na svete s technológiou dvojfrekvenčného satelitného systému (Dual-Frequency Satellite Systems). Táto ultra moderná technológia zabezpečí oveľa presnejšie zameranie GPS polohy v typicky kritických miestach - medzi vysokými budovami, pod stromami, v roklinách, či na skalných stenách.

10. Wi-Fi

COROS Vertix 2 teraz podporuje pripojenie do Wi-Fi siete pre ešte rýchlejší prenos dát. Zároveň táto nová funkcia pripravuje pôdu pre ďalšie plánované funkcie založené na komunikácii cez Wi-Fi. Napríklad softvérové aktualizácie budú do hodiniek prenesené pomocou rýchlejšieho Wi-FI pripojenia.


11. Ovládanie kamery Insta360

COROS Vertix 2 umožňuje ovládanie kamier Insta360 GO 2, One X2 a One R priamo zo zápästia.


11. Príslušenstvo

COROS Vertix 2 je dodávaný aj s praktickým vodotesným kufríkom, v ktorom si môžeš uchovať dôležité veci v bezpečí a suchu. Dostupná je aj praktická nabíjačka na kľúčenku. Časom v ponuke pribudne ďalšie zaujímavé príslušenstvo...


Porovnanie kľúčových rozdielov medzi modelmi COROS Vertix 2 a Vertix 1

COROS Vertix 2 COROS Vertix 1
Cena 699.99 € 599.99 €
Sekundový GPS režim
výdrž batérie
140 hod. 60 hod.
UltraMax GPS režim
výdrž batérie
240 hod. 150 hod.
Bežné používanie
výdrž batérie
60 dní 45 dní
So všetkými zapnutými podsystémami (All Systems On)
výdrž batérie
90 hod. ---
So všetkými zapnutými podsystémami (All Systems On) + zapnuté Dual Frequency
výdrž batérie
50 hod. ---
Displeja priemer 35,56 mm
280 x 280 pixelov
64 farieb
priemer 30,48 mm
240 x 240 pixelov
64 farieb
Radi pomôžeme

Otázky, nejasnosti?Pošli nám správu, prípadne nám zanechaj tel. číslo a ozveme sa ti čo najskôr.

Ozveme sa ti čo najskôr čase medzi 08:00 - 19:00 hod.