Eliud Kipchoge - nový elitný COROS ambasádor

Eliud Kipchoge - nový elitný COROS ambasádor

autor: ralpu
6. december 2020

Eliud Kipchoge - nový ambasádor značky COROS
Eliud Kipchoge - držiteľ svetového rekordu v maratóne (2:01:39) sa stáva ambasádorom značky COROS. ― foto: COROS

Pred pár dňami americká značka COROS a elitný kenský bežec Eliud Kipchoge - mnohými označovaný ako najlepší bežec v histórii - oznámili svoje oficiálne a strategické partnerstvo. Eliud Kipchoge sa tak stáva ambasádorom značky COROS.

Úvod

COROS - najdynamickejšie sa rozvíjajúca značka v odvetví GPS hodiniek na svete oznámila, že novým elitným ambasádorom značky sa stáva Eliud Kipchoge. Nikto na svete nezabehol certifikovaný maratón rýchlejšie ako Eliud Kipchoge - držiteľ svetového rekordu z Berlína 2018 (2:01:39). O rok neskôr Eliud ako prvý na svete zabehol maratónsku vzdialenosť pod dve hodiny vo svojom projekte INEOS 1:59 Challenge vo Viedni. Eliud je pri príprave známy svojou posadnutosťou detailami. A práve aj extrémne nízka váha hodiniek COROS Pace 2, ktoré vážia iba 29 gramov (najľahšie GPS hodinky na svete), bol jedným z rozhodujúcich faktorov pri výbere značky COROS.

Keď idem na dlhý beh, nosím na sebe tie najľahšie veci, aby som sa cítil komfortne. COROS Pace 2 sú vlastne najľahšími GPS hodinkami na svete. Je to pocit, ako keby som na zápästí nemal žiadne hodinky.

Eliud sa narodil sa v Keni, kde stále trénuje s členmi kenskej reprezentácie a elitného bežeckého tímu NN Running Team, ktorého oficiálnym partnerom je odteraz značka COROS (dodávateľ GPS hodiniek). Bežecké resume Eliuda je naozaj impozantné:

  • Aktuálny držiteľ svetového rekordu v maratóne s časom 2:01:39 h (Berlin Marathon, 2018).
  • Jediný bežec v histórii, ktorý zabehol maratónsku vzdialenosť pod dve hodiny: 1:59:40 h (INEOS 1:59 Challenge, Viedeň, 2019).
  • Trojnásobný medailista z olympijských hier: zlatá medaila v maratóne (Rio de Janeiro, 2016), strieborná medaila (Peking, 2008) a bronzová medaila (Atény, 2004) v behu na 5 000 m.
  • Dvojnásobný medailista z MS v behu na 5 000 m (zlato - Paríž, 2003 a striebro - Osaka, 2007).
  • Deväťnásobný víťaz maratónu Abbott World Marathon Majors a 4 násobný víťaz celej série, vrátane šiestich najväčších a najznámejších maratónov na svete (Tokio, Boston, Londýn, Berlín, Chicago, New York).
Eliud Kipchoge pri svojej príprave používa modely COROS Pace 2 a COROS Apex Pro.
Eliud Kipchoge je známy svojou posadnutosťou detailami. Častokrát trénuje ešte za tmy a na COROS hodinkách oceňuje inovatívny Nočný režim, ktorý jemne a dostatočne podsvieti displej pre zreteľné prečítanie údajov, avšak len s minimálnym dopadom na výdrž batérie. Funkciu Nočný režim podporuje aj model Pace 2, aj Apex Pro. ― foto: COROS

Nikdy som niečo také nezažil. Môžem každý deň pokojne zaspať s vedomím, že ráno sa nemusím o nič obávať a môžem trénovať ďalej.

Obe strany si od tejto dlhodobej spolupráce sľubujú vzájomnú synergiu. COROS môže od elitných kenských bežcov získavať priamu spätnú väzbu pre ďalšie posúvanie technologického náskoku. COROS je v komunite známy neustálym vylepšovaním produktov cez softvérové aktualizácie. Táto priama spolupráca posunie tempo inovácie GPS hodiniek COROS ešte viac. Na druhej strane, kenskí atléti si vybrali značku COROS najmä kvôli inovatívnosti a rýchlosti zavádzania zmien. Eliud vždy veľmi dôkladne zvažuje výber výstroje a rozhodnutie sa pre značku COROS muselo určite prejsť veľmi náročnými kritériami. Eliud sa o spolupráci vyjadruje: "Som skutočne rád, že sa môžem zapojiť do vývoja hodiniek a dávať nápady, ako ďalej rozvíjať produkt... Som rád, že spolupracujem so značkou COROS a môžem im poskytnúť moju vlastnú a úprimnú spätnú väzbu."

Eliud Kipchoge s členmi kenskej reprezentácie a elitného bežeckého tímu NN Running Team
Eliud Kipchoge s členmi kenskej reprezentácie a elitného bežeckého tímu NN Running Team, ktorého oficiálnym partnerom je odteraz značka COROS. ― foto: COROS

Hlavným cieľom Eliuda na rok 2021 je účasť na olympijských hrách v Tokiu, kde by chcel obhájiť svoj olympijsky titul v maratóne. Podarí sa mu to? Podarí sa mu opäť prekonať hranicu nemožného a prekoná svoje vlastné rekordy? Jedno je isté - v náročnej príprave sa odteraz bude môcť oprieť aj o presné dáta z GPS hodiniek COROS Pace 2 a COROS Apex Pro, ktoré používa pri svojej príprave a na špičkových športových podujatiach. Bude tak žiť a napĺňať svoju inšpiratívnu mantru No Human Is Limited.

Nočný režim na hodinkách je skvelý. Bežne vstávam veľmi skoro a dokonca nezriedka si odbehnem 30 minút na bežeckom ovále ešte počas tmy. Pri pohľade na hodinky s konštantne podsvieteným displejom viem presne, na čom som.

Svoj plný potenciál bude môcť v tejto spolupráci napĺňať aj značka COROS, ktorej neúprosným mottom je Explore Perfection. Z tejto jedinečnej spolupráce budeme určite benefitovať aj my - bežní užívatelia. COROS hodinky sa cez softvérové aktualizácie stanú opäť o niečo lepšími. A celkom iste sa môžeme tešiť na budúce inovatívne produkty, ktoré vzídu zo spolupráce medzi značkou COROS a Eliud Kipchoge-om.

Späť na blog